Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları 2022

Kadınları vajina daraltma ameliyatına yönlendiren en önemli unsurların başında cinsel yaşam gelmektedir. Bu makalede vajina daraltma hakkında bilgi sahibi olabilecek ve vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2022 hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Doğum sonraki süreçte cinsel problemleri en aza indirmek amacıyla başvurulan bir yöntem olan vajinoplasti ya da vajina daraltma ameliyatı genişlemiş olan vajinayı daha dar hale getirmek ve bu sayede cinsel ilişkideki hazzı daha da artırmak amacıyla yapılmaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı genellikle lokal anestezi şeklinde yapılır. Diğer bir ifadeyle, ameliyat olacak kişinin tamamen bayıltılmasına gerek yoktur. Ameliyat süresi genellikle 30 ile 50 dakika arasındadır. Vajina daraltma ameliyatlarında vajen girişi uzunlaması 3-4 cm kadar darıltılmakta ve bu sayede vajina girişi 1-2 cm dar hale gelmiş olur.

Doğum yapmamış kişilerde vajina daraltma ameliyatı mümkün müdür?

Vajina daraltma ameliyatı için kişinin doğum yapmış olmasına gerek yoktur. Doğum yapmamış ancak cinsel ilişkide problem yaşayanlar da bu operasyona başvurabilir.

Vajina daraltma ameliyatı riskli midir?

Vajina daralatma ameliyatının riskleri çok azdır. Sadece ameliyat esnasında ufak kanama riski vardır. Ancak jinekoloğun tecrübesine göre bu kanama da görülmeyebilir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası neler yapılmalıdır?

Vajina daralatma ameliyatından bir gün sonra ılık su ile banyo yapılabilir. Hafif ağrı görülmesi mümkündür, bu ağrılar ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir. Vajina daralatma ameliyatından sonra 1-2 ay cinsel ilişkide bulunulmaması önerilmektedir. Ayrıca 1 ay deniz veya havuz kullanmamaya özen gösteriniz. Ameliyatın etkilerinin geçmesi 15 gün sürecektir. Bu süreç sonunda dikişler kendi kendine kaybolacaktır.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2022

Vajina daralatma ameliyatı sigorta kapsamında değildir. Vajina daralatma ameliyatı ortalama 10-15 bin TL arasında bir bedele gerçekleştirilmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir