Yılın Kadın Sporcusu: İrem Yaman

Milli sporcumuz İrem Yaman, Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından yılın kadın sporcusu ödülüne layık görüldü.

İrem Yaman daha önce, Bratislava’da düzenlenen 2012 WAKO Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda, 70 kg da bronz madalya kazanarak üstün bir başarı göstermişti. Katıldığı ilk uluslararası tekvando yarışmasında altın madalya kazanmayı başardı. 2014 yılında Avrupa 21 Yaş Altı Takvando Şampiyonası’nda rakiplerini alt ederek 67 kg’da birincilik kürsüsünün sahibi oldu.

2015 yılında Dünya Şampiyonası’nda, 62 kiloda finaldeki rakibi Marta Calvo’yu yendi ve ilk kez dünya şampiyona ünvanına sahip oldu.

View this post on Instagram

Başardık! Dünya Tekvando Federasyonu tarafından "Yılın En Başarılı Kadın Sporcusu" ödülüne layık görüldüm. Ülkeme arka arkaya 8 altın madalya getirmenin gururunu yaşadığım bir seneyi, böyle anlamlı bir ödül ile taçlandırdığım için çok ama çok mutluyum. Bir sene boyunca, bu kadar yoğun bir tempoda çalışmak, ve her ay bir uluslararası turnuvaya katılmak inanın hiç kolay değildi. Ama dün gece sahnede ödülümü alırken bir şeyi daha da iyi anladım; başarının tadı uğrunda ödediğiniz bedellerin büyüklüğü ile doğru orantılı. Başarımda payı olan herkese; kulübüme, milli takımıma, antrenörlerime, sponsorlarıma çok teşekkür ederim. Hedeflerime, galibiyetlerim kadar mağlubiyetlerimden çıkardığım derslerden de güç alarak ilerliyorum. Bu zorlu yolda elimi asla bırakmayan ailem ve bana ışık tutan ekibim , hayattaki en büyük şansım. Sene boyunca benden desteğini esirgemeyen sizlere de minnettarım. Dualarınız, güzel sözleriniz ve bana olan inancınız ile daha da güçlendim. Dilerim, sporun her dalında altın madalyaları, bu ve benzeri ödülleri ülkemize daha sık getirebiliriz. Çünkü her şeyden önemlisi, bu başarıların her biri geleceğimiz olan çocuklar için çok büyük bir ilham kaynağı. Nice zaferlere.. #goldhunter 🏆

A post shared by İrem Yaman (@iremyamany) on

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.