Yılbaşı Makyajı İçin Öneriler

 

Cildinize Uygun Fondöten 

Yılbaşı gecesi makyaj yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey cilt makyajı. Bu yüzden cilt tipinize uygun bir fondöten seçmeniz önemli. Hafif yapılı, cilt renginizi eşitleyecek ve uzun süre kalıcı olup, bu gecede sizi yarı yolda bırakmayacak ürünler seçmeniz gerekiyor. Yüzünüzde ekstra bir şey var gibi hissettirmeyecek aynı zamanda kapatıcı özelliği güçlü bir fondöten seçmelisiniz. Fondöten tonunun yanı sıra fondötenin cilde uygulanış biçimi önemli. Eşit dağılmayan fondöten kötü görünümüyle fotoğraflarda kötü çıkmanıza neden olabilir.

 

 Parıltılı Farlar

2019 yılında mat farlar yerini parlak ve canlı tonlara bırakacak. Parlayan gözlerle çarpıcı bir makyaj elde edebilirsiniz. Hangi farı kullanacağınıza öncelikle göz renginize, ardından giyeceğiniz kıyafete göre karar vermeniz gerek. Gözleriniz kahverengiyse; bakır, bronz, haki, tüm toprak tonları, mavinin her tonu ve koyu lacivert tonlarını kullanabilirsiniz. Gözleriniz maviyse; toprak tonlarına yakın turuncular, ten renkleri, açık ve koyu kahverengi. Göz makyajınızı abartılı yaparsanız, rujunuzu daha hafif sürmelisiniz. Göz makyajınızın rujunuzla uyumlu olması gerek.

Ten Rengi ve Ruj

Beyaz tenli biriyseniz şanslısınız çünkü dilediğiniz ruju kullanabilirsiniz. Esmerseniz ruj konusunda daha seçici olmanız gerek. Pembe tonlu rujları tercih edebilirsiniz. Bu özel gecede size kırmızı veya bordo renkli bir rujun eşlik etmesi de doğru bir
tercih olacaktır.

Doğal Yanaklar

Rujunuzun çarpıcı olduğu makyajlarda, daha hafif, şeftali tonlarında allıklar tercih edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.