Tiyatroya gitmeyen çocuk kalmasın …!

Küçüklere tiyatro sevgisini aşılamayı amaç edinen Dalin, 2006’dan bu yana İstanbul Devlet Tiyatroları ile ortaklaşa iş yapıyor…

Evlatlarımızın gelişiminde kültür ve sanatın öneminin bilincinde olan Dalin, bu amaçla 2004 senesinde Dalin Çocuk Tiyatrosu’nu kurmuş ve bugüne dek 50.000’i aşkın çocuğumuzun ücretsiz bir şekilde tiyatro izlemesine katkıda bulunmuştur.

Bu çalışmanın pozitif yönde sonuçlar vermesinden gurur duyan Dalin, 2006 – 2007 tiyatro sezonundan itibaren Devlet Tiyatrosu ile ortaklaşa iş yaparak tiyatroya destek vermeyi sürdürmektedir. Bu antak kalma kapsamında bilhassa maddi durumları kafi olmayan ilköğretim öğrencilerinin İstanbul Devlet Tiyatroları’nca sahnelenen çocuk oyunlarına katılmaları sağlanıyor.

Çocuklarımıza minik yaşlarda aşılanan sanat sevgisinin onlar büyüdükçe katlanacağına yürekten inanan Dalin, İstanbul Devlet Tiyatrosu ortaklaşa iş ile bugüne dek 13,500 ilköğretim öğrencisinin tiyatroya gitmesini elde etmiştir. Dalin, “Tiyatro görmeyen çocuk kalmasın’’ diyerek çalışmalarına hızla devam ediyor.

tiyatro

Detaylı Informasyon İçin :
Dünya İşleri İletişim Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.