Renkli gözlüler için makyaj önerileri nelerdir hangi renk göze en çok hangi makyaj tonları yakışır?

Gözleriniz renkli ve siz iyi mi ön plana çıkmak istediğinizi bilmiyorsanız. Bugün gözleri renkli olanlar için makyaj yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bölgeleri ve püf noktaları renkli gözlü olup makyaj yaparken zorlananlar için derledik. Sizde bu önerilere dikkate alarak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. İşte gözlerinizi görkemli gösterecek tavsiyeler…

MAVİ GÖZLÜLER İÇİN…

Çoğu zaman dikkat ederseniz ustalaşmış ortamlarda (podyum, defileler) mavi gözlü makenlerin makyajına dikkat ederseniz gözleri ya bakır ve turuncu tonlarındaki farlar kullanılır. Aslına bakarsanız göz renklerini meydana getirilen ustalaşmış makyajlardan anlayabilirsiniz. Her ne kadar uzak yada yakın mesafeden modellerin yüzünü farketmenizin sebebi ise meydana getirilen makyaj ve gözlerde kullanılan renk skalasından meydana gelmektedir. Bu aşamada eğerki mavi renkli gözlere sahipseniz günlük yaşamınızda yada hususi gecelerde gözlerinizin rengini ön plana çıkarmak için bakır, turuncu ve ışıltılı farlardan yararlanabilirsiniz. Bununla beraber kalınca bir eyeliner göz renginizi belirginleştirmede destek olacaktır. 

YEŞİL GÖZLÜLER İÇİN…

Yeşil gözlülerin bilhassa kullanımı ihtiyaç duyulan renklerden biri kesinlikle mor fardır. Gözlerinizi ön plana çıkarmaya destek olan ve büyüleyici bakışlar elde etmenize destek olan mor renk bilhassa koyu renk ve bordoya kaçan mor olmasına dikkat edin. Sadece bununla birlikte gözlerinize ışıltı kazandırmak istiyoranız, altın ve bakır tonlarında ışıltılar size oldukça yakışacaktır. Evet! her hanıma siyah ve kalınca eyeliner yakışır sadece yeşil gözlüler bilhassa gözlerinde eyeliner çekecekleri süre renginin siyah değil kahverengi olmasına bilhassa dikkat etmeye çalışın. Zira koyu renkli bir eyeliner göz renginizi bastırabilir. 

ELA GÖZLÜLER İÇİN…

Sıra geldi ela rengi gözlereee. Ela göz rengi öteki gözlere oranla oldukça tehlikeli bir renktir. Değişken bir renk yapısı olduğundan ela gözlerin bilhassa toprak rengi, mor, yeşil ve gri tonlarını kullanmalarını öneriyoruz. Bu aşamada aksi öteki renkler gözlerinizin acele değişkenliğe girmesini sağlayarak göz renginizi arka plana atmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.