Parlamayan ve Donuk Saçlara Yulaflı Peeling

Saçlarınızın süre içinde matlaştığını mı hissediyorsunuz? Parlamayan ve donuk saçlara yulaflı peeling tarifini deneyebilirsiniz. Uygulaması kolay fakat saçlarınıza görkemli bir canlılık veren bu maskesi kurtarıcınız olabilir.

Parlamayan ve Donuk Saçlara Yulaflı Peeling

Peeling ölü derilerden arındırma işlemidir. Saçlarınızda hergün kullandığınız şampuan, krem, saç köpüğü yada saç açma spreylerindeki kimyasallar zaman içinde saç derinize ve saç tellerinize yapışır. Biriken bu kimyasallar bir süre sonrasında saçın naturel yapısını bozar ve saçta matlaşmaya niçin olabilir. Bu donuk ve mat görüntüden kurtulmanın en iyi yolu ise saç peelingi uygulamaktır. Evde kolay bir halde hazırlayabileceğiniz bir maske tarifi hazırladık.

Yulaf Ezmesi İle Saç Peelingi

Malzemeler

2 çay kaşığı esmer şeker 2 çay kaşığı yulaf ezmesi Saç kremi 2 çay kaşığı 15 damla zeytinyağı

Saç Peelingi

Saç Peelingi

Hazırlanışı

Esmer şeker ve yulaf ezmesini bir kapta karışrırın. Üstüne sürekli kullandığınız saç kreminizi ilave edin. Son olarak saf zeytinyağını da ekleyip iyice karıştırın.
Temiz olan saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Saç derinize hafifçe 10 dakika masaj yapabilirsiniz. Saçınızda 30 dakika bekletmeniz kafi olacaktır. Sonrasında saçınızı sudan geçirin.
Bu maskeyi 3 yada 4 haftada bir kez uygulayabilrsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.