Kot pantolon seçmenin incelikleri

Gardıropların olmazsa olmaz parçaları içinde yer edinen kot pantolonlar hem günlük hem de şıklığın olmazsa olmaz parçaları içinde. Altına giydiğiniz her türlü ayakkabıyla uyum gösteren bu pantolonları seçmenin bazı püf noktaları var. İşte size yakışan kot pantolonu bulmanın incelikleri.

Gövde seçimine dikkat!

Kot seçimi yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim noktaların başlangıcında gövde seçimi gelmektedir. Kot alırken pek oldukça şahıs kararsızlıklar yaşayabilmektedir. Kot seçimi yapmak için kararsız kaldıysanız kesinlikle bedeninize dar gelen kotları almayı tercih edin.Kot kumaşı genişleyen bir kumaştır. İçerisinde streç lifler vakit geçtikçe yıpranır ve bollaşır. Pantolonun üzerinizde oldukça bolca bir görünüm kazanmasını istemiyorsanız dar kotlar almaya itina gösterin.

Bel yüksekliği önemlidir

Kot pantolon alırken bel yüksekliği ile ilgili çeşitli kararsızlıklar yaşıyorsanız düzgüsel bel pantolonları tercih edebilirsiniz. Düşük bel pantolonlara bakılırsa düzgüsel bel pantolonlar rahat etmenizi sağlar. Düşük bel pantolon alacak kişiler bedenin vücut ölçülerine tam olarak uygun olduğundan güvenilir olmalıdır. Aksi halde büyük gövde düşük bel pantolon sizleri rahatsız edecek ve zayıf bir görünüm kazanmanıza sebep olacaktır.

Paça boyuna dikkat edin

Kot pantolon seçimi yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan püf noktaların başlangıcında paça boyu gelmektedir. Bol paça kot almak isteyen kişiler yüksek topuklu ayakkabılarla uyum sağlayacak bir paça boyu belirlemelidir. Sadece dar kot seçecek olan kişiler mutlağa paça boyunu bilek kemiği hizasında yada üstünde kestirmelidir. Bu sayede dar paça kotları her ayakkabı ile giymek mümkün hale gelir. Bilekten kesilen ayakkabılar hem topuklu hem de spor ayakkabılarla kolaylıkla kombinlenebilmektedir.

Koyu renk jeanler tercih ederken dikkatli olunmalıdır

Koyu renk jeanlerin rengi zaman içinde açılır. Sık yıkanan jeanlerin renginde ortaya çıkan açılmalar hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz. Koyu renk kot pantolonlar yardımıyla hem zayıf hem şık hem de biçim bir görünü elde etmek mümkündür.

Yırtık jean modası

Bilhassa son dönemlerde oldukça moda olan yırtık jeanler dikkat gerektiren konuların önderlik yapar. Diz kısmı yırtık olan kotlar seçerken dizleri oldukça bükmemeye itina göstermelisiniz. Aksi halde diz bölümündeki yırtıklar genişleyerek fena bir görünüme haiz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.