ideal evlilik yaşı kaç?

Her insan için değişkenlik gösteren bu mevzu hakkında sosyaolojik ve psikoljik araştırmalar ne diyor. İdeal evlilik yaşı kaç? Kaç yaşlarında evlenmek düzgüsel, evlenmek için geç mi kaldım demeden ilkin bu yazıya göz atın.

ideal evlilik yaşı kaç?

ideal evlilik yaşı kaç?

ideal evlilik yaşı kaç?

İdeal evlilik yaşı aslına bakarsak kişiden kişiye bakılırsa değişen bir kavramdır. Kişinin evlilik kararını almadan ilkin hem kendisini hemde karşısındaki kişiyi tam olarak tanıması gerekiyor. Evlilik şeklinde hayatınızın geri kalanını etkileyecek bir sonucu acil etmeden almak en iyi yol olacaktır.

Evlilik için acil ettiğinizi düşünüyorsanız ilişkinize ve kendi yaşınızın olgunluğuna bakın. Erken yaşta meydana getirilen evliliklerde sonrasında pişmanlık  ihtimali yüksektir. Vakit içinde oturan karakter ve yaşamdan ne beklediğinizin netleşmesi sizi daha sonrasında mutsuz bir evliliğe götürebilir. Erken yaşlarda meydana getirilen evliliklerin içinde sağlam temeller üstüne kurulu evlilikler var. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan yaşınızın olgunluğundamısınız? ve bu karar için hakikaten hazır mısınız?

Evlilik için geç kaldığınızı düşünüyorsanız durum erken evlilik sonucunda birazcık daha değişik ilerleyebilir. Her fert aynı yaşta evlenmek zorunda değildir. Tüm dost çevreniz evlenmiş ve yakınlarınızdan bu mevzuda baskı görüyor olabilirsiniz. Sizin için en ideal durum evlilik gerçekleştirmek için yanlış ve size uygun olmayan kişiler ile evlilik sonucu almak olacaktır. Hayatınızın sizin elinizde bulunduğunu ihmal etmeyin ve kendinizi ne vakit tam anlamıyla hazır hissederseniz o vakit evlenin.

Bilimsel araştırmalara bakılırsa ideal evlilik yaşı 26! Bu yalnız bir araştırma mutlu bir evlilik için ideal yaşı bulmak aslına bakarsak tamamen sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.