Hangi Makyaj Malzemesinin Ömrü Ne Kadar?

Hangi makyaj malzemesinin ömrü ne kadar diye merak ediyorsanız yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz!

Makyaj malzemelerini uzun süre kullanıp bir türlü atamayanlar için makyaj malzemelerinin ömürleri hakkında güzel bir yazı derledik. Yazıyı okuduğunuzda sizi siz meydana getiren o rujunuzun, pürüzsüz bir görünüş sergileyen fondöteninizin, kirpiklerinize dolgun görünüm katan maskaranızın, gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkaran göz kaleminizin de bir ömrü bulunduğunun farkına varacaksınız.

Gerçeklerle yüzleşmeye hazır mıyız hanımlar? 🙂 Makyaj malzemelerinizin kullanım sürelerini öğrendiğinizde birçoğuyla veda etme vakti gelmiş olabilir.

Makyaj malzemelerine kampanya vardığında 2-3 tane birden alanlara da buradan seslenmek istiyoruz! Almayınnn, şundan dolayı ömrü bittiğinde cilt problemlerine niçin olabiliyor! Peki ya hangi makyaj malzemesinin ömrü ne kadar diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.. Yok ben uzun seneler asla değiştirmediğim makyaj malzemelerimle mutluyum diyorsanız siz bilirsiniz! 🙂

Hangi Makyaj Malzemesinin Ömrü Ne Kadar?

Göz Kalemleri

Gözlerinizin daha belirgin olmasını elde eden göz kalemlerinin ömrü 12-24 ay içinde değişiyor. Sadece uzun süre kullanmadığınızda kurumaya başlayabilir duymadım demeyin!

Far

Göz kapaklarınızda renk renk kullandığınız o farlarınızın ömrü göz kalemleri benzer biçimde 12-24 ay içinde değişiyor. 2 yıldan sonrasında göz kapaklarınızda dağılmaya başlayabilir.

Maskara

Zayıf kirpikleri bile yola getiren maskaranızın da ömrü 3-6 ay arası. Esasen 6 aydan sonrasında kurumuş olduğu için istemeseniz de atmak zorundasınız! 🙂

Kapatıcı

Yüzdeki tüm kusurları adeta bir büyülü sopa benzer biçimde kapatan kapatıcınızın ömrü maalesef 6-12 ay içinde değişiyor. Yoksa siz hala atmadınız mı? 🙂

Pudra

Makyajın mühim parçalarından önde gelen pudranızın ömrü 6-36 ay içinde değişiyor. Hadi iyisiniz 3 yıla kadar kullanabiliyorsunuz.

Fondöten

Makyajın temel taşlarından önde gelen fondöteninizin ömrü 6-18 arası kullanabilirsiniz. Yazın sıcak havalarda dibe çökebilir ürkü yapmayın, birazcık karıştırın! 🙂

Ruj

Dudaklarınızda adeta ben burdayım tesiri yaratan rujlarınızın da ömrü 18-36 ay arası. Nereden baksanız 3 yıl!

Makyaj Malzemelerinin Ömrü Nerede Yazıyor?

Aldığınız makyaj malzemelerinizin son kullanma sürelerini merak ediyorsanız ürünün arka tarafındaki kavanozun üstünde yazan sayılara bakarak öğrenebilirsiniz.

Makyaj malzemelerinin ömrü mevzusunda yorumlarınız neler? Sizin uzun süre kullandığınız makyaj malzemeleri hangileri?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.