Hamilelikte Hangi Sporlar Yapılmalıdır?

Gebelik döneminde bayanların en kararsız kalmış olduğu konulardan biri spordur. Hamilelikte hangi sporlar yapılmalıdır? Sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından problem olmadan spor yapmanız mümkündür. İşte hamilelik için doğru sporlar.

Hamilelikte Hangi Sporlar Yapılmalıdır?

Hamilelik döneminde kilo artışının önüne geçebilmek, vücudun esnekliğini korumak ve doğumu kolaylaştırmak için spor yapılması gerekiyor. Anne adaylarının ise aklındaki en büyük sual acaba spor yapmak bebeğime zarar verir mi?

Hamilelikte Hangi Sporlar

Hamilelikte Hangi Sporlar

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde sıhhatli ve spora uygun olup olmadığınıza doktorunuz karar vermelidir. Gebeliğin ilk aylarındaki risklerden dolayı doktorunuz bu mevzuda en sıhhatli sonucu verecektir.
Anne talibi ve bebeği için herhangi bir sıhhat problemi bulunmuyorsa, fazlaca fazla yorulmadan ve aşırı terlemeden spor yapmak uygun olacaktır. Ağır ve ani hareket gerektiren sporlardan kaçınmalısınız.
İdeal spor olan yüzme, pilates, yürüyüş, dans kaslarınızın çalışmasına destek sağlar. Kilo kontrolü sağlamanızda yarar sağlar. Esnek kaslara haiz olmak daha sıhhatli ve kolay bir doğum geçirmenize de destek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.