Hamilelik Öncesi Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Yöntemleri

Gebelik öncesi bebeğin cinsiyetini belirlemek için bilimsel ve eskiden beri kullanılan yaygın yöntemler vardır. Hamilelik öncesi bebeğin cinsiyetini belirleme şekilleri nedir? En sık kullanılan bu şekilleri sizin için araştırdık.

Hamilelik Öncesi Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Şekilleri

Bilimsel olarak cinsiyet belirleme X ve Y kromozomlarının ayrıştırılması ile gerçekleşiyor. Laboratuvar ortamında yapılabilen işlemler oluyor.Hamilelik öncesinde kız yada adam bebek istiyorsanız eskiden bu güne kullanılan bazı yöntemler var. İlk uygarlıklardan kabul edilen mayalardan bu zamana kadar gelmiş bazı bilimsel olan ve olmayan şekilleri sizin için sıraladık.

Çin Takvimi
Bilimsel bir geçerliliği olmamasına karşın sık kullanılan bir yöntemdir. Anne adayının hamile kalmış olduğu yıl ve ayın bebeğin cinsiyetini belirleyebileceğini anlatır.

Asit Dengesi
Anne adayının rahminin asit dengesi üstüne kurulu bir teoridir. Düşük asit ortamı adam bebek, yüksek asidik ortam ise kız bebek olması ihtimalini arttırır. Asit dengesini düzenlemek için alkali beslenme programı uygulanmalıdır.

Whelan Yöntemi
Kız bebek için yumurtlamadan 2-3 gün ilkin ilişkiye girmek icap ettiğini, adam bebek için yumurtlamadan 4-6 gün ilkin ilişkiye girilmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfeden bir yöntemdir.

Hanım Orgazmı
Anne adayının cinsel ilişkide orgazm olmaması kız bebek, orgazm olması ise adam bebek doğmasını sağlayacağı söylenir.

Tatlı ve Tuzlu Dengesi
Adam bebek için yemeklerdeki tuz oranını arttırın. Kız bebek için ise tuz oranını düşürmesi icap ettiğini özetleyen bir teoridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.