feng shui ev dekorasyonu nedir?

Feng Shui; yaşamımıza başarı, sıhhat, zenginlik, mutluluk getiren, pozitif şansı ve enerjiyi kendimize çekmemize destek olan bir uygulama sanatıdır. Feng Shui; kişinin yaşamında açmak istediği kapıların anahtarıdır.

Feng Shui’yi uzmanların rehberliğinde hayatınıza sokarak dünya ve içindeki her şeyle uyum içinde yaşayabiliriz, enerjilerin bizim tarafımızda olmasını sağlayabiliriz. Feng Shui’de anahtar kelime “UYUM“dur. Bundan dolayı çevre ile uyumumuza Feng Shui’nin büyük katkısı vardır.

Mesela; günlük yaşantınızda bir mağaza, ofis yada ev de bilincinde olmadan, sıkılmadan saatler geçiriyorsunuz. Fakat bazı mekanlara girdiğinizde; “Ben buradan bir an ilkin çıkmalıyım!” hissine kapılırsınız. Peki mekanlar içinde bu kadar büyük bir fark iyi mi oluşuyor asla düşündünüz mü? Niçin bir mağaza da saatlerce alış veriş yapma hissine kapılırken, öteki bir mağaza ya girmeniz ile çıkmanız bir oluyor?

feng_shui_ev_dekoru

feng shui ev dekorasyonu

İşte Feng Shui tam bu aşamada devreye giriyor. Doğru düzenlemelerle yönlendirilmiş mekanlar, doğru titreşimlerle beslenir, istenilen hedefe ulaşır. Fakat yanlış seçimlerle dekore edilmiş, hatalı düzenlemelere haiz mekanlar negatif yıkıcı döngünün esiri olur. Negatif konumlama sebebiyle azalarak yok olmaya mahkumdurlar.

Uygulamalar esnasında; mekan içinde yaşayan insanların elementleri, pusula yönlerinin elementleri göz önüne alınarak dekorasyon şeması oluşturulur. Genel pusula taraflarını aktive ederken, kişilerinde bireysel Kua’larına uygun olarak lüzumlu alanlarda düzenleme yapılır. Olumsuzluklar bastırılarak, noksan pusula yönleri tanımlanarak Feng Shui çözümlemeleri mekana uygulanır.

Renklerin yaşamımızda mühim tesirleri vardır. Feng Shui’ye bakılırsa evimizde, iş yerimizde düzenleme yaparken pusula alanlarının elementlerine bakarak renklerle destekleyebiliriz.

Örnegin; şan-şöhret alanına kırmızı bir koltuk yada bir kitaplık, sıhhat alanına ahşap, sağlam bir masa. Yada aşk bölgesine; aşkı, çifti, tasvir eden pembe ve beyaz renklerde biblo vs…

Yaratıcı ve evlatların olduğu alanda ise metal elementi ile doğru orantılı bu yüzden toprak tonlarını katabiliyoruz fakat çocuk odaları da renk seçimi serbesttir; istenilen renkler kullanılabilir. Aile ve sıhhat köşenizde ağaç elementi kullanabilirsiniz.  Evinizin köşesinde akvaryum kullanmanı oldukça önemlidir. Bu evin dinginliğini sağlar.  Eğer bu şekilde bir alana haiz değilseniz bunu ufak suya atılan bir şeylerle tamamlayabilirisiniz.

feng shui ev dekorasyonu

feng shui ev dekorasyonu

Ev dekorasyonun da feng shui uygularken dikkatli ve mantıklı seçimleri yapmak önemlidir. Hatalı yön, seçim ve renk kullanılır ise evinize enerji verecek sıhhatli ortam oluşturulamaz. Evindeki yaşam alanınıza ne kadar itina gösterirseniz o denli refah ve mutluluk içinde oturursunuz. Doğru yönlere doğru renkler doğru dizayn ile bu tarz şeyleri tasarlamanız önemlidir. Eğer mevzuya hakim değilseniz dışardan yardım almanız işinizi kolaylaştırır.

Pusula Yönlerine Gore Renkler

Refah ve başarı: Mavi, mor ve kırmızı

Aile ve sıhhat: Mavi ve yeşil

Şan, şöhret ve ün: Kırmızı, pembe, turuncu ve parlak sarı

Aşk ve evlilik: Pembe, kırmızı ve beyaz

Evlatların şansı: Beyaz, gri, metalik renkler ve pastel renkler

Destek insanoğlu: Beyaz, gri ve lacivert

Kariyer: Siyah

Data ve kişisel gelişim: Turkuaz, bej, krem ve koyu sarı

Merkez: Toprak renkleri ve sarı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.