Evde 5 Basit Sağlık Testi

Eğer şüphlendiğiniz hastalıklar var ise evde 5 kolay sıhhat testi ile bu hastalıkların işaretlerinin sizde olup olmadığına bakabilirsiniz.
Hastalıklar biz farketmesek bile emare verirler. Sizin için hazırlamış olduğumuz birkaç yöntem ile evde sağlığınızla ilgili ipucu yakalabilirsiniz.

Evde 5 Kolay Sıhhat Testi

Evde 5 Kolay Sıhhat Testi

Gözler
Bir gözünü kapatın ve monitörünüzden üç ila beş adım geriye doğru çekin. Yukarıdaki daireye bir göz atın. Çizgilerin bazılarının öbürlerinden daha koyu renkte olup olmadığını belirleyin. Yanıt evetse, bir göz doktoruna gitmenizde yarar var.

Esneklik
Bu testi uygulamak için yere oturun, bacaklarınızı önünüzde uzatın ve parmaklarınızın ucuyla ayaklarınızın üstüne dokunun. Bunu kolaylıkla yapabiliyorsanız, vücudunuz muhteşem şekle haizdir. Eğer zorlandıysa, vücudunuzun esnekliğini arttırmak ve eklemlerinizin aşırı zayıflamasını önlemek için yoga, pilates yada yüzme yapmak iyi bir düşünce olabilir.

Kalp
Sessiz bir şekilde beş dakika sükunet içinde oturun ve dört parmağınızı bilekinizin iç tarafına yerleştirin. Nabzınızı bulun. Atış sayısını sayarak bir dakika süresince ölçün. Yetişkinler ve on yaşın üstündeki çocuklar için dakikada 60-100 atış düzgüsel kabul edilir. Azca ya da oldukça kan basıncıyla ilgili sorunları izah edebilir. Bununla beraber, kendiniz bir teşhis koymaya çabalamayın – git ve bir doktora görün.

Parmaklar
Bir bardağa oldukça soğuk su dökün ve parmaklarınızı 30 saniye süresince batırın. Parmak uçlarınız beyaz yada mavi renk alıyorsa, kan dolaşımınızla ilgili bir sorununuz var anlamına gelir. Sıcaklıkta (yada stresde) belirgin bir düşüş, parmaklar, parmaklar, burun ve kulaklara kan elde eden kan damarlarının kasılmalarına niçin olabilir. Netice olarak, vücudun bu kısımları doğru oranda kan yoksundur ve uyuşuklaşır.

 

Ödem
Ayağınızın alt veya üst kısmını baş parmağınızla bastırın. Baş parmağınızı kaldırdıktan birkaç saniye sonrasında ayakta hala bir girinti var ise, vücudunuzun sıvı tutma mevzusunda küçük bir ihtimal olması ihtimali var anlamına gelir. Rejiminizdeki tuz miktarını azaltmanız ve işlenmiş besin ürünlerinin tüketilmesini önlemeniz önerilir.

Tiroid
Gözlerinizi kapatın, kollarınızı önünüzde uzatın, parmaklarınızı yanlara doğru dağıtın ve birisine ellerine ince bir sayfa yapmasını isteyin. Kağıt parçası parmaklarınızla titremeye başlarsa, bir endokrinolog görmeye kıymet.
Bu testlerin size bilimsel bir netice ve kati tanı vermeyeceğini ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.