Estetik ile doğal görünme yolları

Son zamanlarda güzel duyu ameliyatlara ve işlemlere daha sıcak bakan hanımefendilerin hedefi, hem güzel duyu yaptırmak hem de yaptırmamış benzer biçimde naturel görünmek. Plastik, Rekonstrüktif ve Güzel duyu cerrahi uzmanı Op. Dr. C. Özerk Demiralp, güzel duyu ameliyatla bile naturel görünmenin püf noktalarını söyledi.

Sözcü’de yer edinen habere bakılırsa güzel duyu yaptıran bazı hanımlarda abartılı duran dudaklar, kaşlar ve aşırı gerilmiş yüzler, aynı işlemi yaptıranları korkutuyor.

Naturel görüntünün kaybolmaması adına bazı noktalara dikkat edilmesi icap ettiğini belirten Op. Dr. C. Özerk Demiralp, mühim bilgiler verdi.

“Magazin dergilerine baktığımızda bazı güzel duyu işlemlerden sonrasında doğallıktan uzak, abartılı görünüşlere rastlayabiliyoruz. Kliniğimize gelen hastalar bilhassa minimal invazif uygulamalar adını verdiğimiz dolgu, botoks, prp benzer biçimde işlemlerden ya da yüz germe, göz kapağı benzer biçimde güzel duyu operasyonlardan ilkin ‘’Acaba bende bu şekilde olur muyum?” korkusunu bizimle paylaşıyorlar. Aslına bakarsak buradaki en büyük problem kişinin bir başka kişide görmüş olduğu işlemi yaptırmak istemesi. Yüz ve vücut oranlarına uygun olmayan uygulamalar istenilen sonuçların alınmasını engelliyor, doğallıktan uzaklaştırabiliyor.

Son yıllarda botoks, hanımefendilerin günlük makyaj yapması benzer biçimde yaşamın rutin işlemleri arasına girdi. Bilhassa alın, kaş arası ve kaz ayağı adını verdiğimiz bölgelerde uygun dozlarda ve doğru anatomik noktalara botoksu uyguladığımız vakit naturel görünüme oldukça rahat ulaşabiliyoruz. Aynı şekilde dolgu uygulamaları da çöküklüklerin oldukça olduğu dudak ve yanak içinde oluşan oluklarda, gözaltı çukurlarında ve dudak kalınlaştırma da oldukça başarıya ulaşmış. Kış aylarına girerken güneşin meydana getirmiş olduğu sorunları ortadan kaldırmak, ince kırışıkları gidermek ve yüzün rutubet ve renk dengesini sağlamak amacıyla hastanın kendi kanından elde edilmiş kök hücrelerin verilme işlemi olan ‘’Prp” naturel gençleşmenin bir anahtarı. Cerrahi tekniklerin ve değişen teknolojinin ilerlemesi, dokulara karşı daha duyarlı olmak, agresif ameliyatlardan uzaklaşmak, ikincil ameliyatlara daha azca gerekseme olması, istediğimiz sonuçlara daha rahat ulaşmamızı sağlamakta.

Günümüz yaşam koşullarında genç ve güzel görünme isteği, kişileri ruhsal olarak motive eden mühim bir gerekseme haline gelmiştir. Bu işlemlerden sonrasında naturel sonuca ulaşmak için en mühim yaklaşım doktorunuzla olan iletişimdir. İsteklerinizi net bir halde ifade etmeniz, doktorunuz ile ortak bir noktada buluşmanızı sağlayacak ve doktorunuz da kendi önerileri doğrultusunda size en uygun planlamayı yapabilecektir.“

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.