Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Ağız ve diş sağlığınızın korunması ve ağız kokusunun giderilmesi için naturel yöntemler ile ağız detoksu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu malzemeler kimyasal içerikli olmadığı için ağız sağlığınız açısından problem oluşturmaz.

Naturel yöntemler ile ağız detoksu

Tüm gün tüketilen gıdalar ağızdaki enzimler ile etkileşime girer ve bakteri oluşumuna niçin olur. Günde iki kez dişlerin fırçalanması bakteriler ile savaşım mevzusunda size destek sunar. Ağız sağlığınızın korunması ve diş etlerinizde problem yaşamamak için naturel ağız detoksunu deneyebilirsiniz. İçerisinde diş yapınıza zarar verecek malzemeler bulunmadığı için güvenlidir.

ağız detoksu

ağız detoksu

Yoğurt ve Ayran Tüketimi
En sıhhatli probiyotikler olan yoğurt ve ayran ağzınıdaki zararı olan bakteriler ile savaşım etmenize destek sunar. İçerisindeki yüksek kalsiyum ile diş sağlığınızın korunması ve çürük oluşumunun engellenmesini sağlar.

Diş Macunu Seçimi
Kullanılan diş macunları yüksek oranda florür ihtiva eder. Uzun vade de diş sağlığınıza zarar verebilir. Dişleriniz için naturel nane, karanfil ile üretilmiş diş macunlarını seçin.

Hindistan Cevizi Yağı
Bir oldukca faydası ola hindistan cevizi yağını diş etlerinizi rahatlatmak ve toksinlerden arınması için kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı
Anti bakteriyel özelliğe haiz olan çay ağacı yağını ağzınızda birazcık bekletip çıkarın. Bu yöntem ağız ve diş arasındaki bakterilerden kurtulmanıza destek sunar.

Camu Camu
İçerisindeki yüksek C vitamini ile diş eti kanamalarının önüne geçer. Ağız sorunlarının azalmasına katkı sağlar.

Dil Fırçalamak
Ağız bakımında dikkatsizlik edilen konulardan biri de dil fırçalamaktır. Bakterilerin mühim bir kısmı dilde çoğalır. Dilinizi fırçalamayı dikkatsizlik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.