Çocuklu aileler için 10 tatil önerisi

Çocuklu aileler için 10 dinlence önerisini sizler için derledik. Çocuklarla tatilde canınızı sıkacak, işleri zorlaştıracak bilgileri erkenden öğrenin!

10. OYUNCAKSIZ YOLA ÇIKMAYIN

Uzun uçuşlar için, evlatları yolda yeni bir oyuncak ile eğlendirmek işleri kolaylaştırır. Kitap, mini oyunlar ve boyama boyama şeklinde birkaç ucuz seçenek can sıkıntısını öteler. 

cocuklu-ailelere-tatil-onerileri1-EAL5.j

Çocuk sahibi olmadan ilkin tatile çıkmak sizin için bir sırt çantası hazırlamaktan ibaretti. Sadece o günler geride kaldı. Çocuklu aile tatili demek büyük bir organizasyon demek. Bilhassa de uzun bir seyahat yapılacaksa yada yurtdışına çıkılıyorsa. Ikimiz de sizin için çocuklarınızla çıktığınız unutulmaz bir aile tatili yaşamanız için işleri kolaylaştıracak bir kaç tüyoyu derledik. Bilhassa yurtdışı tatili yapmayı planlayanlar için işte kolay bir aile tatilinin ipuçları…

cocuklu-ailelerin-hayatini-kolayla-1JSu.

1- BELGELERİNİZİN KOPYALARINI MUTLAKA DİJİTAL ORTAMA AKTARIN

Yurtdışı tatili demek bir takım bürokratik belge demek. Yolda başınıza ne geleceğini bilemezsiniz. O yüzden gezi bilgilerinizi, pasaportlarınızı ve gezi sigortası bilgilerinizi taratın ve kendinize e-posta ile gönderin. En kötüsü olursa, elçiliğe ve gezi şirketlerine kopyaları göstererek işleri kolaylaştırabilirsiniz.

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-QlH5.jp

2- DOĞRU ŞEKİLDE HAZIRLANAN VALİZLER HAYAT KURTARIR

Eğer uçakla bir seyahat yapacaksanız ve çocuklarınız yanınızdaysa ne kadar azca valiz o denli iyi anlamına gelir! Eğer birbiri ardına valizlerinizi aramak istemiyorsanız rahat hilelere başvurun ve valiz sayınızı azaltın. Mesela tüm giysileri vakumlu poşetlere koyarak daha azca yer kaplamalarını sağlayabilirsiniz. Sadece uçuş bagaj ağırlık limitlerine dikkat edin. 

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-aGmi.jp

3. ARKA KOLTUĞU ÇARŞAFLA KAPLAYIN

Yurtiçi ya da yurtdışı, eğer seyahatinizi arabanızla yapacaksanız. Evlatların oturmuş olduğu arka koltuğu bir çarşafla kaplamanızı önereriz. Başlangıçta dert olmasa da seyahat uzadıkça koltuklara dökülen kırıntılar evlatları rahatsız etmeye başlayacaktır. Koltukları temizlemekle uğraşmak yerine çarşafı çıkarıp silkeleyin yeter. 

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-4EOw.jp

4. DÖVİZ STRESİ YERİNE…

Eğer yurtdışı seyahatine gidecekseniz tüm paranızı dövize çevirip yola çıkmak güvenli bir yol olmaya bilir. Yanınıza azca oranda nakit alıp alışverişlerini kredi kartınızla yapabilirsiniz yada döviz taşımak yerine gezi çekleri satın alabilirsiniz. Ek olarak kredi kartıyla alışveriş yapmanın para değişiminden daha ekonomik bulunduğunu da ihmal etmeyin!

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-um6Z.jp

5. BİRAZ ÇAMAŞIR DETERJANI FENA OLMAZ

Çocuklar uzun tatillerde rahat ettikleri kıyafetlerden caymak istemezler. Anneler ise çocuklarını kirlenmiş giysilerle görmeye dayanamaz. Uzun seyahatlerde bu ikilem büyük bir krize niçin olabilir. O nedenle bir miktar çamaşır deterjanını yanınıza almanız işleri kolaylaştırabilir. Çocuğunuzun favori tişörtünü yıkayıp problemi birkaç dakikada çözebilirsiniz. 

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-ExbS.jp

6. TAŞIMAK YERİNE KİRALAYIN

Eğer yurtdışı yolculuğuna bebeğinizle çıkıyorsanız ve büyük bebek gerekçelerini iyi mi taşıyacağınızı düşünüyorsanız endişelenmeyin. Bebek otomobilinden, otomobil koltuğuna pek fazlaca büyük vasıta gereci yurtdışında kolayca kiralayabilirsiniz. Gideceğiniz yere ilişkin birazcık ön araştırma yapmanız işleri kolaşlaştırır. Birçok gezi şirketi bu hizmeti sunan mahalli işletmeleri önerebilir

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-4mDd.jp

7. FERMUARLI POŞETLER HAYAT KURTARIR

Fermuarlı poşetler tatilde eşyalarınızın temiz ve kuru kalmasına destek olabilir. Mesela,  gezi belgelerinizi ve pasaportlarınızı temiz ve tek bir yerde tutmak için fermuarlı saydam torbaları kullanabilirsiniz. Bununla beraber plajda cep telefonu, kamera ve nakit şeklinde ıslanmasını ve kumlanmasını istemediğiniz eşyalarınız için de fermuarlı poşetler kurtarıcı olabilir.

cocuklu-aileler-icin-tatil-oneri-au2M.jp

8. BİRİKEN PUANLARI TOPLAYIN

Yıl süresince kredi kartınızda biriken puanları ne olursa olsun toplatın ve paraya çevirtin. Bu sayede gezi bütçeniz ucuzlar. Bilhassa mil biriktiren bir kredi kartınız var ise tayyare bileti fiyatında indirim kazanabilirsiniz. Eğer bu özelliklere haiz bir kredi kartınız yoksa ve ailece sık sık gezi ediyorsanız ne olursa olsun bir tane edinin.

cocuklu-ailelere-tatil-onerileri-QfEd.jp

9. ÖNCEDEN REZERVASYON YAPTIRIN

Erken rezervasyon hem para hem de vakit kazandırır. Evvelinde rezervasyon yaptırırsanız, kiralık otomobiller çoğu zaman daha ucuzdur ve evden planlama yapmak, en ucuz seçeneği bulmak için ve karşılaştırma sitelerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Günlük geziler ve çocuk aktiviteleri ile aynı şekilde, evvelde rezervasyon yapmak çoğu zaman daha rekabetçi bir ücret aldığınız anlamına gelir ve çoğu zaman oraya vardığınızda uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmaz, dönemin tadını çıkarırsınız.  

cocuklu-aileleri-icin-tatil-oner-aur3.jp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.