Beyaz elbisenin yanına nasıl aksesuar?

Sıcak yaz günlerinde beyaz elbiseler, bronz bir tende ve doğru renkte aksesuarlarla birleştiğinde alımlı görünmenin en mühim anahtarıdır.

Yaz aylarının gelmesiyle gardıroplardan çıkan beyaz elbiseler sıcak günlerde en fazlaca tercih edilen giysilerden biridir. Renk olarak güneş ışınlarını vücuda geçirmemesi ve yanık bir tenle birleştiğinde yazın en şık duran rengi kuşkusuz beyazdır.

Bronz tene en fazlaca yakışan renk!

Kişiye natürel ve çekici bir görüntü katan beyaz renk, bilhassa elbise tercihlerinde başı çekmektedir. Nerede ise her kadının minimum iki üç tane beyaz elbisesi mevcuttur. Çabasız şıklığın anahtarı olan beyaz, elbise şeklinde konforlu bir kıyafet türüyle birleştiğinde kişiyi çekici bir havaya sokar. Nerede ise tüm renklerle giyilebilen beyaz renk; karşıt rengi olan siyahla giyildiğinde iddialı, maviyle giyildiğinde sofistike, kahve tonlarıyla giyildiğinde ise kişiyi bohem bir havaya sokar.

beyaz_elbise_yanina_aksesuar

Gümüş ve altın aksesuarlarla elegan bir görünüm yakalayın

Beyaz elbise giyerken en mühim noktalardan biri elbiseye uyumlu, elbisenin modeline gore iddiayı artırabilecek yada azaltabilecek türde aksesuar tercihleri yapmak olacaktır. Beyaz mütevazi bir kokteyl elbisesini zarif bir havada tamamlamak için gümüş yada altın aksesuarlar doğru tercihler olur. Ayakkabıların da gene bu tonlardan yada pudra tonlarından seçilmesi kişiye elegan bir hava katar.

beyaz_elbise_aksesuar

İster sofistike görün ister iddialı

Uzun beyaz bir elbiseyi mercan ve turkuaz renklerde aksesuarlarla tamamlamak da deniz kenarında marin tesirini ikiye katlayacak bir seçim olur. Ek olarak naturel tonlarda ve malzemelerde seçilen şapkalar da şıklığı tamamlar. Boyuna bağlanan renkli bir fular sofistike bir görünüme destek olurken, dantel yada işlemeli bir şal ise daha iddialı ve zarif bir hava yaratır.

beyaz_elbise_bohem

Vintage aksesurlarlarla bohem görünüm

Uzun beyaz elbiselere bohem bir yoldam katmak için vintage küpe ve kolyeler, kahverengi tonlarda aksesuarlar kullanmak doğru görüntüyü yakalamaya destek verir. Yaz aylarına uygun olan el ve ayak bileklerine takılan aksesuarlar kullanmak da bohem ve şık olmanın en mühim yollarındandır. Çeşitli bandana ve saç takıları da bu stilde tercih edilebilir.

beyaz_elbise

Aksesuarlarla iddianı yarat!

Beyaz kısa bir elbiseyi renkli aksesuarlar ve ayakkabılarla daha enerjik bir havaya sokmak da mümkün. Açık kırmızı, pembe, sarı yada açık yeşil tonlarda akseusarlarla kombinlenen beyaz elbiseler daha iddialı ve hareketli bir biçim yaratmaya destek verir. Ek olarak renkli çerçeveli gözlükler de renkli takılar yerine iddialı bir tercih olarak kullanılabilir.

Kaynak: cosmopolitanturkiye.com/moda-stil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.