Akıllı kadınlar nasıl alışveriş yapar?

Daha azca harcama yapacağınıza dair kendinize söz verdiniz fakat yeni sürem gelmek suretiyle ve içinizdeki alışveriş canavarı uyanmaya başladı. Bütçenizi sarsmadan alışveriş heyecanını hayata devam etmenin yolları burada.

ZEYNEP SİPAHİ

FOTOĞRAF: BLOSSOM BERKOFSKY

Sürem Alışverişi
Hususi davetler, kostüm partileri şeklinde istisnai etkinlikler haricinde aslına bakarsak her sürem gardırobunuzda neye ihtiyacınız olduğu azca oldukça bellidir. “Bu yüzden önünüze gelen her şeyi almak yerine daha stratejik alışveriş yapmayı öğrenmelisiniz” diyor RetailMeNot uzmanlarından Sara Skirboll. Her insanın bilmiş olduğu şeklinde sürem sonlarında perakendeciler yeni ürünlere yer açmak için indirime giderler. Online alışverişin oldukça sık kullanılmaya başladığı şu dönemde sundukları avantajları da takip etmenizde yarar var.

Satış Danışmanını Tavlayın
Alışveriş yapmaktan en keyif aldığınız mağazaları düşünün. Hani içeriye adım atar atmaz minimum beş, altı bölüme vurulduğunuz o mağazalarda çalışan satış danışmanlarıyla iletişiminizi iyi tutmaya itina gösterin. Sık sık aynı mağazayı ziyaret ederseniz, zaman içinde sizi tanımaya başlarlar ve sizinle daha yakından ilgilenirler. İşte tam da bu aşamada hazır samimiyeti de ilerletmişken, mağazanın ne vakit indirime gireceğini kulağınıza fısıldamasını isteyebilirsiniz. Müşterilerden sır şeklinde gizlenen o hususi günü bilip sabah erkenden alışveriş yapmanın keyfini bir bir düşünün.

Uygulamaları Avantaja Çevirin
Alışverişe dair birçok uygulama çıktı. Bu uygulamaları lehinize çevirmenin zamanı geldi. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların kampanyalarını takip ederek bir sonraki alışverişleriniz için deli armağan çekleri kazanmanız mümkün.

Toplumsal Medyayı Kullanın
Artık birçok markanın ve Instagram’da hesapları bulunuyor ve bunlar yalnız toplumsal medyaya hususi bazı indirim ve fırsatlar sunabiliyorlar. Böylece ihtiyacınız olan ürünü daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Ziyanı Kâra Çevirin
Diyelim ki yeni sezona ilişik birkaç ürün aldınız. Sadece alışveriş yaptığınız mağaza bigün sonrasında sürpriz bir indirime girerse, suçluluk hissetmeyin. Aldıklarınızı değiştirebilir ve aynı bütçeye daha kârlı alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

Kaynak: cosmopolitanturkiye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.