2018 İlkbahar – Yaz gelin saçı modelleri nelerdir gelin saçı modelleri 2018

Her hanım, yaşamının en eşi olmayan ve unutulmaz anı olan düğün gününün muhteşem
görünmek ister. Gelinliğin en kusursuz tamamlayıcısı ise kuşkusuz göze çarpan
saçlar. 2018’de gelin saçları çiçek açıyor, organik topuzlar, değişik örgü modelleri
karşımıza çıkıyor. Gelin saçına hemen hemen karar veremeyenler için tüyoları MOS Kuaförleri Saç Artistleri paylaşıyor.

Hanımefendilerin en fazlaca özendiği gün asla şüphesiz düğün günü oluyor. Her hanım, bu hususi günün tüm ayrıntıları ile kusursuz olmasını ister. Gelinliğin tamamlayıcısı ve muhteşem görünümün bir parçası olacak saçlarda ise 2018 trend tavsiyeleri MOS Kuaförleri Genel Müdürü Baş Saç Artisti Doğan Çelik ve ekibinden geliyor.

Bırakın Dağınık ve Naturel Kalsın

Günlük hayatta kullanılan organik topuzların 2018 senesinde de gelin saçlarında karşımıza çıkan ilk model olacağını söyleyen MOS Kuaförleri Genel Müdürü Doğan Çelik, “Eskiden tepede prenses topuzlar vardı her gelin bu net topuzları yaptırırdı artık, dağınık, özenli görünmeyen topuzlar gelinlik ile daha çağdaş bir görüntü yakalamamızı sağlıyor. Bu topuzlar fresh görünmek isteyenler için tepede küçük yapılırken, elegan görünüm isteyen hanımefendiler için ensede dağınık toplamalar şeklinde karşımıza çıkıyor” açıklamasında bulunmuş oldu.

Örgülü, Açık ve Tek Tarafa Atılan Modeller

Saç Artistlerinden Mustafa Özsever; “Topuzların arasına atılan gevşek örgüler ve örgülerin arasına yerleştirilen uygun aksesuarlar ise bu senenin ana trendini oluşturuyor. Yarım toplanmış örgülü saçları, organik dalgaların arasına yerleştirilmiş değişik örgüleri, örgü topuzları kucak kucak göreceğiz. Saçlarını organik açık bırakmak ve tek tarafa almayı da seçenekler arasına eklemek gerekiyor” dedi.

Saçlara Hareket Katacak Naturel Aksesuarlar

Saç Artistlerinden Can Çelik, “Düğün gününde hepimiz hususi olmak ve kişiye hususi saç tasarımlarının yapılmasını ister. Hepimiz saçına örgü ve hafifçe dalgalı şekiller verecekse peki iyi mi farklılaşacağım diye düşüneceğinizi tahmin ediyoruz. Gelin saçlarında sizi farklılaştıracak nokta gelinliğinize uygun saç takıları seçmeniz. Bu yıl aksesuar seçerken doğadan esin alabilirsiniz. Mesela, kimi zaman müşterilerimize gerçek papatyadan da saç aksesuarı yapıyoruz, kendilerine özgü
tasarlanan taçları ve ışıltılı tokaları kullanıyoruz. Hem de bu yıl aksesuarlarda antik esintiler de var. Helen seçimi meydana getirilen saçınıza iliştirilen antik takılar sizi değişik kılabilir. Öte taraftan saç örgülerinin arasına yerleştirilen ya da içinden geçirilen gelinliğinizin rengine uygun kurdeleler de kullanarak
farkınızı ortaya koyabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Dalgalar Arasına Atılacak Çarpıcı Renkler

Eğer düğün gününüz için saçınızın rengini değişiklik yapmak istiyorsanız en mühim mevzu prova ve profesyonellik! Bundan dolayı Saç Artisti Mahmut Çelik, düğün günü uzman ellerde renklendirme yapılması mevzusunda uyarıyor. “Doğallığa ehemmiyet verdiniz, saç modelinizi belirlediniz peki ya renk seçimi? Burada biz MOS olarak, ufak ve kişiye en fazlaca uyan renk dokunuşları yapılmasını tavsiye ediyoruz. Düğününüzün yapıldığı mevsim, ten renginiz, cilt alt tonunuz renk seçiminde oldukça belirleyici olacaktır. Eğer ilkbahar ya da yazları gelin olacaksanız saçlarınızda pastel mavi, lila ve yeşil benzer biçimde tonları kullanabilirsiniz!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.